Zaproszenie na warsztat Core Energetics

Maski, które nosimy; maski, których nie znosimy- warsztat met. psychoterapii przez ciało

03-04.08.2024, Warszawa

Zapraszamy na warsztat prowadzony w nurcie psychoterapii przez ciało metodą Core Energetics. Core Energetics to metoda psychoterapii wywodząca się z tego samego źródła, co metoda Lowena. W CE pracuje się holistycznie, na wielu poziomach. Jest to metoda pracy z psychosomatycznymi napięciami w ciele, z zablokowanymi emocjami, z nieuświadomionymi przekonaniami, mając na uwadze rozwój świadomości. W procesie Core Energetics jest miejsce również na pytania egzystencjalne, duchowe, pytania o miejsce człowieka w świecie, wśród innych ludzi, o to, czym jest nasza esencja.
 
CELE WARSZTATU:
– praca z emocjami i napięciami w ciele
-zwiększenie dostępu do swojej energii i prawdziwego ja;
-głębsze zrozumienie mechanizmów obronnych, zarówno w nas jak i w innych osobach;
– przyjrzenie się swoim różnym poziomom osobowości (maska, cień, esencja)
– rozpoznanie, z jaką maską/maskami mamy do czynienia w nas samych
– zwiększenie samoświadomości ciała i dostępu do swojej żywotności
 
Na warsztat zapraszamy wszystkich, których interesuje to, jak wygląda psychoterapeutyczna praca z ciałem.
 
Praca w grupie ma to do siebie, że każdy uczestnik przychodzi z jakimś indywidualnym wyzwaniem, trudnością. Na warsztacie będzie możliwość – dla chętnych osób – pracy z indywidualnym tematem, ze wsparciem grupy. Będą również ćwiczenia na ugruntowanie, ekspresję, uwalnianie napięć z ciała oraz ćwiczenia związane z tematem maski, rozumianej jako aspekt osobowości.
 
Wszyscy pragniemy ciepła, miłości i akceptacji – to naturalne.
Żeby je uzyskać nauczyliśmy się wkładać dla świata maskę, która ma przykrywać te elementy naszego krajobrazu wewnętrznego, które wydają się nieakceptowalne, niegodne miłości. Z czasem ta maska zaczyna coraz bardziej uwierać, rośnie napięcie między tym, co ona przedstawia, a tym, co czujemy naprawdę. To napięcie uwidacznia się także w ciele.

Ten temat będziemy eksplorować na warsztacie. Przyjrzymy się mu od strony ucieleśnienia. Sprawdzimy, jakie maski nosimy na co dzień, jak one wpływają na nasz dobrostan i co się za nimi skrywa. Praca z maską pozwala nam przedostać się do głębszych poziomów naszej świadomości, i drzemiącej w nich życiowej energii.
 
Praca z maską to praca z relacjami. Będąc w masce, mamy tendencję do obwiniania innych, narzekania, krytykowania i osądzania. To prowadzi do niekończących się konfliktów, pogłębiania trudności w relacjach, braku satysfakcji i przyjemności z bycia wśród ludzi.

Maska „odbiera” nam możliwość nawiązywania głębokiej, prawdziwej relacji z innymi ludźmi. I z nami samymi. Kiedy uświadomimy sobie swoją maskę/maski odzyskujemy wolność. Uwalnia się energia zatrzymana w podtrzymywaniu sztywnych cech maski, a zarazem mamy większy kontakt z cechami naszego Core, naszej esencji, naszego prawdziwego, wyjątkowego ja.
 
W PLANIE WARSZTATU:
1) Praktyki gruntujące, ćwiczenia bioenergetyczne, praca z oddechem (Core Energetics, metoda Lowena)
2) Ćwiczenia wglądowe, eksplorowanie maski
3) praca z procesem indywidualnym lub grupowym dla wybranych chętnych, w celu głębszego zrozumienia przejawów maski.
 
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
TERMIN: 3-4.08.2024
sobota 10:00-18:00 (z przerwą na lunch)
niedziela 10:00-16:00 (z przerwą na lunch)
MIEJSCE: sala warsztatowa Galeria Duszy, ul. Smulikowskiego 10/2, Warszawa
INWESTYCJA: 990 zł. Do 26 lipca cena EARLY BIRDS: 890 zł.
ZAPISY: krasicka@yahoo.com.ar, natalia@psychoterapiacore.pl
Przy zapisie obowiązuje wpłata 300 zł zaliczki (bezzwrotnej) w celu rezerwacji miejsca. Pracujemy w kameralnej grupie, liczba miejsc ograniczona.

Dla uczestników szkolenia CE warsztat liczy się jako 2 godziny terapii.
 
PROWADZĄCE:
Natalia Bobrowska – certyfikowana psychoterapeutka pracująca w nurcie psychoterapii somatycznej Core Energetics, doświadczona facylitatorka pracy z oddechem metodą BBTRS®, nauczycielka powięziowej jogi yin. Od lat prowadzi w Krakowie warsztaty i spotkania indywidualne. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współtwórczyni Projektu Ciałość.
 
Soledad Krasicka – certyfikowana psychoterapeutka pracująca w nurcie psychoterapii Core Energetics, Helper Pathwork (w trakcie szkolenia). Założycielka Pathwork Polska, zaangażowana w szkolenia dla facylitatorów tej metody w Polsce. W Warszawie prowadzi grupy i spotkania indywidualne (na żywo i online) w nurcie Core Energetics oraz Pathwork. Absolwentka iberystyki na UW.
 
Przeciwwskazania do pracy:
— nadwrażliwość na krzyk
— terapia psychotropowa i stany psychotyczne
— ciąża i połóg
— aktualnie trwające stany ostre
— pourazowe bądź infekcyjne
— wysoki poziom aktywacji układu nerwowego, np. na skutek świeżo przebytej traumy
 
W razie wątpliwości czy ten rodzaj pracy jest w danym momencie dla Ciebie odpowiedni, prosimy o kontakt: natalia@psychoterapiacore.pl, 574 444 035; krasicka@yahoo.com.ar, 697101474